Grzyby-Start arrow Początkujący Grzybiarz arrow Inne arrow Czerwona Lista
Czerwona Lista

 CZERWONA LISTA GRZYBÓW WIELKOOWOCNIKOWYCH W POLSCE.

Ex – wymarłe i zaginione
E – wymierające
V – narażone
R – rzadkie
I – o nieokreślonym zagrożeniu

• Abortiporus biennis E
• Abortiporus fractipes E
• Agaricus comtulus R
• Agaricus dulcidulus V
• Agaricus placomyces E
• Agaricus rusiophyllus V
• Agaricus urinascens R
• Agrocybe cylindracea (Polówka południowa) E
• Agrocybe firma E
• Agrocybe paludosa R
• Albatrellus confluens E
• Albatrellus cristatus E
• Albatrellus ovinus (Naziemek białawy) E
• Albatrellus subrubescens (Naziemek żółtopomarańczowy) E
• Aleurodiscus amorphus R
• Aleurodiscus aurantius Ex
• Aleurodiscus cerussatus E
• Aleurodiscus disciformis E
• Aleurodiscus scutellatus E
• Amanita argentea V
• Amanita battarae (Muchomor oliwkowy) R
• Amanita caesarea Ex
• Amanita franchetii V
• Amanita regalis (Muchomor królewski) V
• Amanita strobiliformis (Muchomor szyszkowaty) R
• Amanita virosa (Muchomor jadowity) V
• Amphinema diadema I
• Amylocorticium cebennense E
• Amylocorticium subincarnatum E
• Amylocorticium subsulphureum Ex
• Amylocystis lapponicus (Późnoporka czerwieniejąca) E
• Anomoporia bombycina E
• Antrodia albobrunnea (Jamkówka białobrązowa) E
• Antrodia crassa V
• Antrodia gossypium V
• Antrodia heteromorpha R
• Antrodia malicola E
• Antrodia pulvinascens E
• Antrodia ramentacea E
• Antrodia sinuosa R
• Antrodia sordida E
• Antrodia xantha V
• Antrodiella foliaceodentata E
• Antrodiella hoehnelii R
• Antrodiella romellii R
• Antrodiella semisupina I
• Aporpium caryae E
• Armillaria tabescens (Opieńka bezpierścieniowa) E
• Arrhenia lobata E
• Arrhenia retiruga E
• Arrhenia spathulata E
• Arrhenia sphagnicola V
• Ascotremella faginea (Workotrzęsak galaretowaty) V
• Asterodon ferruginosus E
• Asterophora lycoperdoides (Grzybolubka purchawkowata) R
• Asterophora parasitica (Grzybolubka lepka) V
• Asterostroma cervicolor E
• Astraeus hygrometricus (Promieniak wilgociomierz) E
• Athelidium aurantiacum E
• Aurantiporus fissilis R
• Aureoboletus gentilis E
• Auricularia mesenterica (Uszak skórnikowaty) R
• Balsamia platyspora R
• Balsamia vulgaris R
• Bankera fuligineoalba E
• Bankera violascens E
• Barssia oregonensis V
• Battarea phalloides E
• Boidinia furfuracea E
• Bolbitius reticulatus R
• Boletopsis grisea (Szaraczek sosnowy) E
• Boletopsis leucomelaena E
• Boletus aereus (Borowik ciemnobrązowy) V
• Boletus appendiculatus (Borowik żółtobrązowy) V
• Boletus armeniacus E
• Boletus calopus (Borowik żółtopory) R
• Boletus fechtneri E
• Boletus fragrans E )
• Boletus impolitus E
• Boletus luridiformis E
• Boletus pulverulentus (Borowik klinowotrzonowy) R
• Boletus queletii (Borowik gładkotrzonowy) E
• Boletus radicans (Borowik korzenisty) V
• Boletus regius (Borowik królewski) E
• Boletus rhodoxanthus E
• Boletus satanas (Borowik szatański) E
• Bondarzewia montana (Jodłownica górska) V
• Boreostereum radiatum E
• Botryobasidium candicans R
• Botryobasidium laeve R
• Botryobasidium obtusisporum R
• Botryobasidium pruinatum R
• Botryobasidium vagum R
• Bovista colorata (Kurzawka barwna) E
• Bovista graveolens (Kurzawka polna) V
• Bovista paludosa (Kurzawka bagienna) V
• Bovista paludosa (Kurzawka bagienna) V
• Bovista tomentosa (Kurzawka omszona) V
• Bovistella radicata E
• Buchwaldoboletus hemichrysus E
• Buchwaldoboletus lignicola (Złotak czerwonawy) V
• Buglossoporus pulvinus E
• Bulbillomyces farinosus E
• Byssocorticium atrovirens E
• Byssocorticium pulchrum Ex
• Calocera furcata (Pięknoróg dwuprzegrodowy) R
• Calocera glossoides (Pięknoróg językowaty) E
• Caloscypha fulgens (Kielonka błyszcząca) R
• Calvatia candida E
• Calvatia cyathiformis E
• Calvatia turneri E
• Calyptella campanula E
• Calyptella capula (Misecznica łodygowa) R
• Calyptella flos-albus R
• Camarophyllus alpinus V
• Camarops tubulina V
• Cantharellus aurora (Pieprznik żółtawy) V
• Cantharellus friesii (Pieprznik pomarańczowy) E
• Catathelasma imperiale (Dwupierścieniak cesarski) E
• Ceraceomyces serpens E
• Ceratobasidium cornigerum I
• Ceriporia excelsa V
• Ceriporia purpurea E
• Ceriporia reticulata R
• Ceriporia viridans R
• Ceriporiopsis gilvescens E
• Ceriporiopsis mucida R
• Ceriporiopsis resinascens E
• Ceriporiopsis subvermispora E
• Chamaemyces fracidus (Czubniczek czarnołuskowy) R
• Chamonixia caespitosa Ex
• Chlorencoelia versiformis R
• Chlorociboria aeruginosa (Zieleniak grynszpanowy) R
• Choiromyces venosus R
• Chroogomphus helveticus (Klejek alpejski) E
• Chrysomphalina chrysophylla E
• Clavaria acuta R
• Clavaria argillacea R
• Clavaria fumosa (Goździeniec przydymiony) E
• Clavaria purpurea (Goździeniec purpurowy) E
• Clavaria zollingeri E
• Clavariadelphus ligula (Buławka spłaszczona) V
• Clavariadelphus pistillaris (Buławka pałeczkowata) V
• Clavariadelphus truncatus (Buławka obcięta) E
• Clavicorona pyxidata (Świecznica rozgałęziona) V
• Clavulicium macounii E
• Clavulinopsis corniculata R
• Clavulinopsis laeticolor I
• Climacocystis borealis (Gąbkowiec północny) R
• Climacodon septentrionalis (Zębniczek północny) R
• Clitocybe agrestis R
• Clitocybe hydrogramma R
• Clitocybe paropsis E
• Clitocybe pruinosa (Lejkówka oszroniona) R
• Clitocybe subcordispora E
• Clitocybula lacerata V
• Colacogloea peniophorae I
• Coltricia cinnamomea I
• Conferticium ochraceum R
• Coniophora olivacea R
• Conocybe ambigua E
• Conohypha albocremea V
• Coprinus bisporus (Czernidłak dwuzarodnikowy) E
• Coprinus congregatus (Czernidłak kępkowy) E
• Coprinus flocculosus R
• Coprinus hiascens R
• Coprinus narcoticus E
• Coprinus niveus R
• Coprinus patouillardii R
• Coprinus picaceus V
• Coprinus sterquilinus E
• Cordyceps capitata R
• Cordyceps longisegmentis R
• Cordyceps militaris (Maczużnik bojowy) R
• Coriolopsis gallica R
• Cortinarius acutus R
• Cortinarius alnetorum E
• Cortinarius anthracinus (Zasłonak krwistoczerwony) V
• Cortinarius armeniacus (Zasłonak morelowy) V
• Cortinarius aurantioturbinatus V
• Cortinarius aureofulvus E
• Cortinarius balaustinus E
• Cortinarius balteatocumatilis (Zasłonak modrordzawy) E
• Cortinarius bataillei E
• Cortinarius biformis V
• Cortinarius bivelus V
• Cortinarius bulbosus Ex
• Cortinarius cagei V
• Cortinarius casimiri R
• Cortinarius claricolor V
• Cortinarius croceus (Zasłonak szafranowy) R
• Cortinarius cyanites V
• Cortinarius dilutus E
• Cortinarius eburneus R
• Cortinarius fulmineus V
• Cortinarius fulvescens E
• Cortinarius incisus V
• Cortinarius ionophyllus V
• Cortinarius limonius (Zasłonak cytrynowożółty) V
• Cortinarius lucorum V
• Cortinarius malachius R
• Cortinarius melanotus E
• Cortinarius melleopallens E
• Cortinarius multiformis R
• Cortinarius opimus E
• Cortinarius orellanus R
• Cortinarius porphyropus E
• Cortinarius privignoides E
• Cortinarius rigens E
• Cortinarius rubricosus E
• Cortinarius rufo-olivaceus E
• Cortinarius saniosus R
• Cortinarius saturninus V
• Cortinarius spadiceus E
• Cortinarius stemmatus E
• Cortinarius tabularis E
• Cortinarius triformis E
• Cortinarius triumphans (Zasłonak żółtozłoty) E
• Cortinarius umbrinolens E
• Cortinarius uraceus R
• Cortinarius violaceus (Zasłonak fioletowy) V
• Cotylidia pannosa E
• Cotylidia undulata E
• Craterocolla cerasi E
• Crepidotus applanatus (Ciżmówka płaska) R
• Crepidotus luteolus V
• Cristinia helvetica E
• Crustoderma dryinum E
• Crustomyces subabruptus E
• Cudonia circinans V
• Cyathus stercoreus (Kubek gnojowy) E
• Cyphellostereum laeve E
• Cystoderma cinnabarinum (Ziarnóweczka cynobrowa) R
• Cystoderma granulosum (Ziarnówka gruzełkowata) I
• Cytidia salicina E
• Dacrymyces capitatus V
• Dacrymyces chrysocomus R
• Dacrymyces chrysospermus V
• Dacrymyces estonicus V
• Dacrymyces microsporus I
• Dacrymyces ovisporus E
• Dacrymyces suecicus V
• Dacrymyces tortus E
• Dacrymyces variisporus E
• Dacryobolus karstenii E
• Dacryobolus sudans E
• Dacryonaema rufum I
• Daedaleopsis tricolor (Gmatwica trójbarwna) R
• Datronia stereoides E
• Dendrocollybia racemosa (Pieniążek rozgałęzionotrzonowy) E
• Dendrothele acerina R
• Dendrothele alliacea R
• Dendrothele commixta E
• Dendrothele dryina Ex
• Dendrothele macrospora Ex
• Dentipellis fragilis R
• Dentipratulum bialoviesense E
• Dichomitus albidofuscus E
• Dichomitus campestris V
• Dichomitus squalens V
• Diplomitoporus crustulinus E
• Diplomitoporus flavescens R
• Discina ancilis R
• Disciotis venosa (Krążkówka żyłkowana) R
• Disciseda bovista E
• Disciseda candida E
• Ditiola peziziformis (Łzawniczka kustrzebkowata) E
• Ditiola radicata E
• Eichleriella alliciens Ex
• Eichleriella deglubens E
• Eichleriella leucophaea Ex
• Elaphomyces anthracinus E
• Elaphomyces cyanosporus E
• Elaphomyces leveillei V
• Elaphomyces maculatus V
• Elaphomyces muricatus E
• Elaphomyces papillatus E
• Entoloma asprellum R
• Entoloma atromarginatum E
• Entoloma bloxamii E
• Entoloma byssisedum R
• Entoloma chalybaeum R
• Entoloma clandestinum E
• Entoloma elodes R
• Entoloma euchroum R
• Entoloma excentricum R
• Entoloma griseocyaneum E
• Entoloma juncinum R
• Entoloma lampropus V
• Entoloma mougeotii (Dzwonkówka popielatofioletowa) V
• Entoloma papillatum V
• Entoloma placidum E
• Entoloma platyphylloides V
• Entoloma pleopodium (Dzwonkówka cytrynowa) R
• Entoloma prunuloides E
• Entoloma pseudoturbidum E
• Entoloma rhodocalyx R
• Entoloma rhombisporum E
• Entoloma serrulatum (Dzonkówka czarniawa) R
• Entoloma sinuatum (Dzwonkówka trująca) I
• Entoloma strigosissimum E
• Entoloma turbidum E
• Eocronartium muscicola E
• Epithele typhae E
• Erythricium laetum E
• Exidia badioumbrina Ex
• Exidia cartilaginea (Kisielnica dwubarwna) E
• Exidia nucleata V
• Exidia recisa V
• Exidia repanda E
• Exidia thuretiana R
• Exidia truncata (Kisielnica trzoneczkowa) R
• Exidia umbrinella Ex
• Exidia villosa E
• Exidiopsis effusa E
• Faerberia carbonaria (Szaroblaszek zgliszczowy) R
• Fayodia maura (Śluzopępka węglolubna) I
• Fistulina hepatica (Ozorek dębowy) R
• Flammulaster carpophilus R
• Flaviporus citrinellus E
• Fomitopsis rosea (Pniarek różowy) E
• Galerina ampullaceocystis E
• Galerina badipes E
• Galerina jaapii E
• Galerina nana R
• Galerina paludosa R
• Galerina sphagnorum R
• Galerina stylifera R
• Galerina triscopa (Hełmówka pniakowa) R
• Ganoderma carnosum (Lakownica brązowoczarna) V
• Ganoderma lucidum (Lakownica żółtawa) R
• Ganoderma pfeifferi (Lakownica czerwonawa) R
• Ganoderma resinaceum (Lakownica jasnomiąższowa) R
• Gastrosporium simplex E
• Gautieria morchelliformis Ex
• Geastrum berkeleyi Ex
• Geastrum campestre E
• Geastrum corollinum (Gwiazdosz brodawkowy) E
• Geastrum coronatum (Gwiazdosz koronowaty) V
• Geastrum elegans E
• Geastrum fimbriatum (Gwiazdosz frędzelkowany) R
• Geastrum floriforme E
• Geastrum fornicatum (Gwiazdosz wzniesiony) E
• Geastrum hungaricum E
• Geastrum minimum E
• Geastrum pectinatum (Gwiazdosz długoszyjkowy) V
• Geastrum quadrifidum (Gwiazdosz czteropromienny) E
• Geastrum rufescens (Gwiazdosz rudawy) E
• Geastrum saccatum E
• Geastrum schmidelli E
• Geastrum striatum (Gwiazdosz prążkowany) E
• Geastrum triplex (Gwiazdosz potrójny) E
• Genea fragrans R
• Genea lespiaultii R
• Genea verrucosa R
• Geoglossum atropurpureum R
• Geoglossum fallax R
• Geoglossum glabrum R
• Geoglossum glutinosum R
• Geopora arenicola R
• Gerronema albidum R
• Gerronema strombodes R
• Gloeocystidiellum convolvens E
• Gloeocystidiellum karstenii E
• Gloeocystidiellum leucoxanthum E
• Gloeocystidiellum luridum E
• Gloeophyllum trabeum R
• Gloeoporus dichrous E
• Gloeoporus pannocinctus E
• Gloiodon strigosus (Lepkoząb brązowy) Ex
• Gomphidius glutinosus (Klejówka świerkowa) R
• Gomphidius maculatus (Klejówka plamista) R
• Gomphidius roseus (Klejówka różowa) R
• Gomphus clavatus (Siatkoblaszek maczugowaty) E
• Grifola frondosa (Żagwica listkowata) V
• Guepinia helvelloides (Płomykowiec galaretowaty) R
• Guepiniopsis buccina E
• Gymnopilus flavus E
• Gymnopilus picreus E
• Gymnopilus stabilis E
• Gymnopus ocior (Łysostopek bursztynowy) E
• Gymnopus putillus E
• Gyrodon lividus (Lejkoporek olszowy) R
• Gyromitra gigas (Piestrzenica olbrzymia) V
• Gyromitra infula (Piestrzenica infułowata) V
• Gyromitra sphaerospora V
• Gyrophanopsis polonensis R
• Gyroporus castaneus (Piaskowiec kasztanowaty) R
• Gyroporus cyanescens (Piaskowiec modrzak) R
• Hapalopilus croceus (Miękusz szafranowy) E
• Hapalopilus salmonicolor E
• Hebeloma pumilum R
• Hebeloma pusillum R
• Hebeloma radicosum (Włośnianka korzeniasta) I
• Helicogloea farinacea E
• Helicogloea graminicola Ex
• Helvella ephippium R
• Helvella lacunosa (Piestrzyca zatokowata) R
• Helvella queletii R
• Helvella silvicola E
• Hemimycena crispata E
• Hemimycena cyphelloides R
• Hemimycena delectabilis V
• Hericium cirrhatum (Kolczatek strzępiasty) V
• Hericium coralloides (Soplówka gałęzista) V
• Hericium erinaceum (Soplówka jeżowata) E
• Hericium flagellum (Soplówka jodłowa) E
• Hohenbuehelia fluxilis R
• Hohenbuehelia longipes E
• Hohenbuehelia petaloides (Bocznianka brązowawa) V
• Hohenbuehelia reniformis E
• Hydnangium carneum E
• Hydnangium neuhoffii Ex
• Hydnellum aurantiacum E
• Hydnellum auratile E
• Hydnellum caeruleum (Kolczakówka niebieskawa) E
• Hydnellum compactum (Kolczakówka żółtobrązowa) E
• Hydnellum concrescens (Kolczakówka strefowana) E
• Hydnellum ferrugineum (Kolczakówka kasztanowata) E
• Hydnellum geogenium E
• Hydnellum peckii (Kolczakówka piekąca) E
• Hydnellum scrobiculatum (Kolczakówka dołkowana) Ex
• Hydnellum suaveolens (Kolczakówka wonna) E
• Hydnobolites cerebriformis R
• Hydnopolyporus fimbriatus E
• Hydnotrya michaelis R
• Hydnotryopsis suevica R
• Hydropus atramentosus E
• Hydropus marginella E
• Hydropus subalpinus (Mokronóżka bukowa) R
• Hygrocybe aurantiosplendens E
• Hygrocybe calyptriformis (Wilgotnica czepeczkowata) V
• Hygrocybe cantharellus V
• Hygrocybe ceracea Ex
• Hygrocybe chlorophana (Wilgotnica żółknąca) R
• Hygrocybe coccinea (Wilgotnica szkarłatna) R
• Hygrocybe coccineocrenata V
• Hygrocybe ingrata E
• Hygrocybe insipida E
• Hygrocybe intermedia E
• Hygrocybe irrigata V
• Hygrocybe lacmus V
• Hygrocybe laeta (Wilgotnica jasna) V
• Hygrocybe mucronella E
• Hygrocybe nitrata V
• Hygrocybe ovina E
• Hygrocybe parvula E
• Hygrocybe perplexa (Wilgotnica ceglasta) E
• Hygrocybe persistens (Wilgotnica ostrostożkowata) R
• Hygrocybe pratensis (Wilgotnica łąkowa) R
• Hygrocybe psittacina (Wilgotnica papuzia) R
• Hygrocybe punicea (Wilgotnica karminowa) R
• Hygrocybe quieta R
• Hygrocybe reidii E
• Hygrocybe spadicea Ex
• Hygrocybe vitellina E
• Hygrophoropsis pallida (Lisówka jasna) R
• Hygrophorus discoxanthus (Wodnicha tarczowata) R
• Hygrophorus gliocyclus (Wodnicha grubopierścieniowa) V
• Hygrophorus hyacinthinus E
• Hygrophorus hypothejus (Wodnicha późna) I
• Hygrophorus poetarum R
• Hygrophorus pudorinus (Wodnicha pomarańczowa) R
• Hygrophorus russocoriaceus R
• Hygrophorus russula R
• Hymenochaete cinnamomea E
• Hymenochaete corrugata E
• Hymenochaete cruenta V
• Hymenochaete fuliginosa E
• Hymenochaete tabacina (Szczeciniak żółtobrzegi) R
• Hymenogaster olivaceus E
• Hyphoderma obtusiforme I
• Hyphodermella corrugata Ex
• Hyphodontia latitans E
• Hypholoma elongatum (Łysiczka torfowiskowa) R
• Hypholoma ericaeoides E
• Hypholoma ericaeum E
• Hypholoma laeticolor I
• Hypholoma myosotis V
• Hypholoma polytrichi R
• Hypholoma subericaeum R
• Hypholoma udum R
• Hypochnella violacea Ex
• Hypochnicium cymosum I
• Hypsizygus ulmarius (Bokownik wiązowy) V
• Hysterangium hessei Ex
• Hysterangium separabile E
• Inocybe abjecta R
• Inocybe acuta (Strzępiak ostry) R
• Inocybe calamistrata V
• Inocybe calospora V
• Inocybe glabripes E
• Inocybe grammata V
• Inocybe griseolilacina R
• Inocybe haemacta R
• Inocybe hystrix V
• Inocybe jacobi E
• Inocybe paludinella E
• Inocybe phaeodisca V
• Inocybe putilla E
• Inocybe squamata R
• Inocybe xanthomelas E
• Inonotus cuticularis R
• Inonotus dryadeus V
• Inonotus dryophilus V
• Inonotus hastifer I
• Inonotus hispidus (Błyskoporek szczotkowaty) R
• Inonotus leporinus E
• Inonotus obliquus (Błyskoporek podkorowy) R
• Inonotus rheades V
• Inonotus triqueter V
• Irpex lacteus R
• Irpex luteoalbus R
• Irpex nitidus R
• Irpicodon pendulus E
• Ischnoderma benzoinum (Smolucha świerkowa) V
• Ischnoderma resinosum (Smolucha bukowa) V
• Junghuhnia collabens E
• Junghuhnia lacera V
• Kavinia alboviridis E
• Kavinia himantia E
• Laccaria maritima E
• Lactarius acerrimus R
• Lactarius acris R
• Lactarius albocarneus R
• Lactarius chrysorrheus (Mleczaj złocisty) R
• Lactarius controversus (Mleczaj różowoblaszkowy) E
• Lactarius flavidus V
• Lactarius hysginus V
• Lactarius insulsus E
• Lactarius lacunarum E
• Lactarius lilacinus R
• Lactarius picinus (Mleczaj ciemny) R
• Lactarius repraesentaneus E
• Lactarius resimus E
• Lactarius sanguifluus (Mleczaj czerwieniejący) V
• Lactarius sphagneti E
• Lactarius spinosulus V
• Lactarius trivialis R
• Lactarius violascens E
• Lactarius zonarioides E
• Laeticorticium polygonioides E
• Laricifomes officinalis (Modrzewnik lekarski) E
• Leccinum niveum V
• Leccinum roseofractum V
• Leccinum rotundifoliae E
• Leccinum tesselatum R
• Leccinum vulpinum R
• Lentaria albovinacea Ex
• Lentaria byssiseda I
• Lentinellus flabelliformis E
• Lentinellus omphalodes E
• Lentinellus ursinus (Twardówka filcowata) V
• Lentinellus vulpinus E
• Lentinus cyathiformis E
• Lentinus strigosus V
• Lentinus tigrinus (Twardziak tygrysi) R
• Lentinus torulosus R
• Lepiota alba V
• Lepiota brunneoincarnata (Czubajeczka brązowoczerwonawa) V
• Lepiota echinacea V
• Lepiota echinella E
• Lepiota erminea Ex
• Lepiota grangei E
• Lepiota griseovirens E
• Lepiota langei E
• Lepiota lilacea Ex
• Lepiota parvannulata Ex
• Lepiota pseudofelina E
• Lepiota tomentella E
• Lepista carpatica V
• Leptoporus mollis E
• Leucocortinarius bulbiger R
• Leucopaxillus paradoxus E
• Leucopaxillus salmonifolius E
• Limacella delicata V
• Limacella guttata V
• Litschauerella clematitis E
• Lobulicium occultum E
• Lopharia crassa Ex
• Lopharia spadicea R
• Lycoperdon caudatum (Purchawka ogonkowa) V
• Lycoperdon decipiens E
• Lycoperdon echinatum (Purchawka jeżowata) R
• Lycoperdon ericaeum E
• Lycoperdon mammiforme (Purchawka łatkowata) V
• Lycoperdon marginatum E
• Lycoperdon norvegicum (Purchawka norweska) I
• Lyophyllum deliberatum E
• Lyophyllum mephiticum E
• Lyophyllum striaepileum E
• Lyophyllum transforme E
• Macrotyphula fistulosa (Buławniczka rurkowata) R
• Macrotyphula juncea (Buławniczka sitowata) R
• Marasmius limosus E
• Marasmius setosus (Twardzioszek bukowy) V
• Melanoleuca strictipes R
• Melanophyllum eyrei E
• Melanophyllum haematospermum (Ciemnoblaszek krwistozarodnikowy) R
• Melanotus phillipsii E
• Meruliopsis taxicola R
• Microglossum olivaceum V
• Microglossum viride V
• Micromphale foetidum R
• Microstoma protracta (Czareczka długotrzonkowa) R
• Mitrophora semilibera (Mitrówka półwolna) R
• Mitrula paludosa (Mitróweczka błotna) V
• Montagnea radiosa E
• Morchella conica (Smardz stożkowaty) R
• Morchella esculenta (Smardz jadalny) R
• Mucronella calva E
• Mycena aciculata E
• Mycena adonis R
• Mycena adscendens E
• Mycena atroalba R
• Mycena aurantiomarginata (Grzybówka pomarańczowoostrzowa) V
• Mycena belliae E
• Mycena capillaripes (Grzybówka rurkowatotrzonowa) V
• Mycena chlorantha V
• Mycena clavularis R
• Mycena concolor E
• Mycena crocata (Grzybówka szafranowa) R
• Mycena cyanophos V
• Mycena flavescens R
• Mycena latifolia E
• Mycena leptophylla R
• Mycena megaspora V
• Mycena minutula V
• Mycena olivaceomarginata R
• Mycena pelianthina (Grzybówka gołębia) I
• Mycena pterigena V
• Mycena purpureofusca V
• Mycena renati (Grzybówka złototrzonowa) V
• Mycena strobilicola R
• Mycena supina E
• Mycena urania E
• Mycena xantholeuca E
• Mycenella lasiosperma E
• Mycoacia aurea E
• Mycoacia fuscoatra E
• Mycoacia uda V
• Mycocalia denudata E
• Mycoleptodonoides pusilla Ex
• Myriostoma coliforme (Gwiazda wieloporowa) E
• Naohidea sebacea E
• Nidularia deformis R
• Omphaliaster asterosporus E
• Omphalina epichysium V
• Omphalina ericetorum R
• Omphalina oniscus E
• Omphalina philonotis E
• Omphalina postii V
• Omphalina subhepatica Ex
• Onnia tomentosa (Szczeciniak filcowaty) V
• Onygena corvina R
• Onygena equina R
• Ossicaulis lignatilis (Lejkownica nadrzewna) V
• Osteina obducta (Żagiewnik kościsty) E
• Oudemansiella melanotricha E
• Oxyporus corticola R
• Oxyporus obducens R
• Pachyploeus citrinus (Zielonek cytrynowy) R
• Pachyploeus melanoxanthus (Zielonek kolczastozarodnikowy) R
• Panaeolus fimiputris R
• Panaeolus papilionaceus R
• Panellus ringens E
• Panellus violaceofulvus R
• Parmastomyces mollissimus V
• Paxillus filamentosus (Krowiak olszowy) R
• Peniophora lilacea E
• Peniophora piceae E
• Peniophora pithya E
• Perenniporia medulla-panis V
• Perenniporia subacida V
• Peziza ammophila R
• Peziza saniosa (Kustrzebka czarnofioletowa) R
• Phaeocollybia christinae V
• Phaeolepiota aurea (Aksamitka złota) R
• Phaeomarasmius erinaceus (Ciemnotwardnik okazały) R
• Phaeomarasmius rimulincola E
• Phaeotellus acerosus V
• Phallogaster saccatus E
• Phallus duplicatus (Sromotnik woalkowy) E
• Phanerochaete jose-ferreirae I
• Phellinus chrysoloma V
• Phellinus ferreus I
• Phellinus ferrugineofuscus (Czyreń ciemnordzawy) E
• Phellinus laevigatus (Czyreń gładki) V
• Phellinus lundellii E
• Phellinus nigricans I
• Phellinus nigrolimitatus (Czyreń czarnoliniowy) E
• Phellinus pini (Czyreń sosnowy) R
• Phellinus populicola E
• Phellinus torulosus (Czyreń kosmaty) E
• Phellinus tremulae (Czyreń osikowy) E
• Phellinus viticola E
• Phellodon confluens Ex
• Phellodon connatus E
• Phellodon niger V
• Phellodon tomentosus E
• Phlebia albida Ex
• Phlebia bresadolae Ex
• Phlebia chrysocreas E
• Phlebia deflectens E
• Phlebia lilascens E
• Phlebia livida E
• Phlebia mellea (Żylak wielobarwny) E
• Phlebia rufa R
• Phlebia serialis E
• Phlebia subochracea Ex
• Phlebia subserialis E
• Phlebiopsis ravenelii E
• Phleogena faginea (Suchogłówka korowa) E
• Pholiota adiposa R
• Pholiota albocrenulata (Łuskwiak karbowany) E
• Pholiota conissans E
• Pholiota henningsii E
• Pholiota heteroclita E
• Pholiota squarrosoides E
• Pholiota tuberculosa V
• Phylloporus pelletieri (Poroblaszek żółtoczerwony) R
• Phyllotopsis nidulans (Boczniaczek pomarańczowożółty) V
• Physisporinus vitreus R
• Pisolithus arrhizus (Purchatnica piaskowa) R
• Platygloea effusa Ex
• Platygloea fimetaria Ex
• Plectania melastoma (Kustrzebeczka czarna) R
• Pleurocybella porrigens (Bokówka biała) V
• Pleurotus calypatrus (Boczniak topolowy) E
• Pleurotus cornucopiae V
• Pleurotus pulmonarius (Boczniak łyżkowaty) V
• Plicaturopsis crispa (Fałdówka kędzierzawa) R
• Pluteus aurantiorugosus (Drobnołuszczak pomarańczowoczerwony) E
• Pluteus ephebeus R
• Pluteus godeyi I
• Pluteus petasatus (Drobnołuszczak trocinowy) R
• Pluteus phlebophorus (Drobnołuszczak pomarszczony) R
• Pluteus plautus I
• Pluteus pseudorobertii E
• Pluteus pusillulus E
• Podofomes trogii E
• Podosordaria tulasnei R
• Polyporus alveolaris (Żagiew wielkopora) E
• Polyporus melanopus E
• Polyporus rhizophilus E
• Polyporus tuberaster R
• Polyporus umbellatus (Żagiew wielogłowa) V
• Poria lindbladii R
• Poronia punctata E
• Porphyrellus porphyrosporus (Grzybiec purpurowozarodnikowy) R
• Porpoloma pes-caprae E
• Postia balsamea E
• Postia floriformis V
• Postia guttulata E
• Postia lowei E
• Postia placenta E
• Postia ptychogaster (Drobnoporek sproszkowany) R
• Postia sericeomollis V
• Postia undosa E
• Protohydnum fasciculare Ex
• Protohydnum piceicola E
• Psathyrella ammophila E
• Psathyrella atrolaminata E )
• Psathyrella bifrons (Kruchawczka białoostrzowa) Ex
• Psathyrella canoceps E
• Psathyrella caput-medusae V
• Psathyrella corrugis (Kruchaweczka wysmukła) R
• Psathyrella frustulenta E
• Psathyrella longicauda E
• Psathyrella microrhiza R
• Psathyrella noli-tangere R
• Psathyrella populina E
• Pseudoboletus parasiticus (Podgrzybek tęgoskórowy) R
• Pseudomerulius aureus (Stroczniczek złotawy) R
• Pseudoomphalina kalchbrenneri E
• Psilocybe coprophila (Łysiczka odchodowa) R
• Psilocybe merdaria R
• Psilocybe montana (Łysiczka czarnobrązowa) R
• Psilocybe paupera E
• Psilocybe phyllogena R
• Psilocybe subviscida I
• Psilocybe tenax E
• Psilocybe turficola E
• Pterula subulata (Piórniczka rozgałęziona) V
• Ptychoverpa bohemica (Smardzówka czeska) V
• Punctularia strigosozonata E
• Pycnoporellus alboluteus (Pomarańczowiec bladożółty) E
• Pycnoporellus fulgens V
• Pycnoporus cinnabarinus (Gęstoporek cynobrowy) R
• Radulodon aneirinus E
• Ramaria aurea E
• Ramaria botrytis (Koralówka czerwonowierzchołkowata) E
• Ramaria flava (Koralówka żółta) R
• Ramaria formosa R
• Ramaria gracilis E
• Ramaria obtusissima E
• Ramaricium albo-ochraceum Ex
• Ramariopsis kunzei E
• Resinicium pinicola E
• Resupinatus vetlinianus E
• Rhodocollybia fodiens E
• Rhodocollybia prolixa V
• Rhodocybe caelata E
• Rhodocybe fallax E
• Rhodocybe nitellina R
• Rhodocybe obscura E
• Rhodocybe popinalis V
• Rhodotus palmatus (Żyłkowiec różowawy) E
• Rigidoporus crocatus E
• Russula alnetorum (Gołąbek olszowy) V
• Russula alutacea (Gołąbek cukrówka) E
• Russula amoenicolor (Gołąbek pięknobarwny) R
• Russula amoenolens (Gołąbek przyjemny) R
• Russula caerulea (Gołąbek błękitny) R
• Russula chloroides (Gołąbek wąskoblaszkowy) I
• Russula curtipes R
• Russula emeticicolor E
• Russula gracillima E
• Russula intermedia Ex
• Russula livescens I
• Russula pelargonia E
• Russula pungens E
• Russula rhodopoda (Gołąbek czerwononogi) R
• Russula violeipes (Gołąbek fioletowonogi) V
• Sarcodon glaucopus Ex
• Sarcodon imbricatus (Sarniak dachówkowaty) V
• Sarcodontia crocea (Kolcówka jabłoniowa) R
• Sarcoscypha coccinea (Czarka szkarłatna) I
• Sarcosoma globosum E
• Sarcosphaera coronaria (Koronica ozdobna) V
• Scleroderma bovista E
• Scleroderma cepa E
• Scotomyces subviolaceus E
• Scutiger oregonensis E
• Scytinostroma galactinum Ex
• Scytinostroma odoratum Ex
• Sebacina calcea V
• Sebacina dimitica E
• Septobasidium carestianum Ex
• Septobasidium fuscoviolaceum Ex
• Serpula himantioides (Stroczek leśny) R
• Sistotrema alboluteum E
• Sistotrema confluens E
• Skeletocutis alutacea E
• Skeletocutis lenis V
• Skeletocutis odora V
• Skeletocutis stellae V
• Skeletocutis subincarnata V
• Sparassis crispa (Siedzuń sosnowy) R
• Sparassis laminosa (Siedzuń dębowy) V
• Spathularia flavida E
• Spongipellis delectans E
• Spongipellis spumeus E
• Steccherinum fimbriatum R
• Stereum ostrea E
• Strobilomyces strobilaceus (Szyszkowiec łuskowaty) R
• Stropharia albonitens V
• Stropharia hornemannii (Łysiczka okazała) R
• Stropharia luteonitens E
• Stropharia melanosperma E
• Stropharia pseudocyanea (Łysiczka zielononiebieska) R
• Stropharia squamosa (Łysiczka łuskowata) I
• Stypella grilletii E
• Stypella subgelatinosa I
• Stypella subhyalina E
• Stypella vermiformis E
• Subulicium lautum E
• Suillosporium cystidiatum I
• Suillus cavipes (Borowiczak dęty) R
• Suillus flavidus (Maślak błotny) E
• Suillus placidus (Maślak wejmutkowy) R
• Suillus plorans E
• Suillus sibiricus E
• Suillus tridentinus (Maślak trydencki) E
• Tephrocybe murina E
• Tephrocybe palustris (Popielatek torfowiskowy) V
• Tephrocybe putida E
• Tephrocybe rancida V
• Terana caerulea Ex
• Thanatephorus fusisporus E
• Thanatephorus ochraceus I
• Thanatephorus sterigmaticus E
• Thanatephorus terrigenus Ex
• Thelephora anthocephala (Chropiatka kwiatowata) V
• Thelephora caryophyllea (Chropiatka lejkowata) V
• Thelephora penicillata V
• Trametes cervina (Wrośniak płowy) E
• Trametes pubescens (Wrośniak miękkowłosy) R
• Tremella foliacea (Trzęsak listkowaty) I
• Tremella globispora E
• Tremella indecorata Ex
• Tremella moriformis E
• Tremella mycetophiloides I
• Tremella simplex E
• Tremella virescens Ex
• Trichaptum pergamenum (Niszczyk liściastodrzewny) R
• Trichaster melanocephalus E
• Trichoglossum hirsutum (Włosojęzyk szorstki) E
• Tricholoma acerbum E
• Tricholoma aurantium R
• Tricholoma colossus (Gąska wielka) E
• Tricholoma columbetta (Gąska gołębia) R
• Tricholoma equestre (Gąska zielonka) I
• Tricholoma focale E
• Tricholoma fucatum Ex
• Tricholoma luridum Ex
• Tricholoma orirubens V
• Tricholoma pessundatum R
• Tricholoma populinum (Gąska topolowa) V
• Tricholoma sejunctum (Gąska zielonożółta) R
• Tricholoma squarrulosum I
• Tricholomopsis decora (Rycerzyk oliwkowożółty) R
• Tubaria confragosa (Trąbka opierścieniona) E
• Tuber aestivum (Trufla letnia) Ex
• Tuber albidum R
• Tuber dryophilum R
• Tuber maculatum R
• Tuber nitidum I
• Tuber rapeodorum V
• Tubulicrinis borealis E
• Tulasnella hyalina E
• Tulostoma brumale R
• Tulostoma fimbriatum (Berłóweczka frędzelkowana) V
• Tulostoma kotlabae E
• Tulostoma melanocyclum E
• Tulostoma squamosum (Berłóweczka łuskowata) E
• Tylospora fibrillosa E
• Typhula ishikariensis R
• Typhula quisquiliaris R
• Urnula craterium R
• Veluticeps abietina R
• Veluticeps ambigua E
• Verpa conica (Naparstniczka stożkowata) R
• Vibrissea truncorum (Włosóweczka nadrzewna) R
• Volvariella bombycina (Pochwiak jedwabnikowy) R
• Volvariella hypopithys R
• Volvariella media E
• Volvariella murinella R
• Volvariella pusilla (Pochwiak karłowaty) V
• Volvariella taylori (Pochwiak brązowopochwowy) R
• Volvariella volvacea (Pochwiak wielkopochwowy) V
• Xenasmatella ardosiaca I
• Xerula pudens R
• Xylobolus frustulatus (Drewnowiec popękany) V

 

24 Października 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Boleczest,
Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał,
Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało 69 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 628 gości online